- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Мови програмування
- Перегляди: 1248
Які мови програмування існують
Насправді існує багато сотень різноманітних мов програмування: від популярних та широкорозповсюджених Java, Python, C#, JavaScript до низькорівневих мов сімейства Assembler та екзотичних як-от BrainFuck, INTERCAL тощо.
Розробники найчастіше використовують такі мови:
-
JavaScript — одна з найлегших мов програмування сучасності. Незамінна у веброзробці клієнтської сторони (FrontEnd), але також успішно використовується і на серверній стороні (BackEnd) та в інших задачах. Web — це та ІТ-ланка, що дуже динамічно розвивається, тому така популярність JavaScript цілком виправдана.
-
C# — потужна мова програмування від Microsoft, яка особливо популярна при створенні корпоративних додатків, бекенду, ігор на Unity, настільних додатків.
-
Java — класична мова, яка вирізняється кросплатформеністю, широким спектром застосування та особливою затребуваністю у розробленні ентерпрайз-рішень та мобільних додатків під Android.
-
Python — одна з найлегших мов програмування разом із JavaScript. Вирізняється своєю лаконічністю та багатьма сферами застосування. Найбільша затребуваність — у веброзробці, а також у Data Science та Big Data (робота з великими обсягами даних).
-
PHP — популярна мова для створення бекенду вебдодатків.
-
TypeScript — «синтаксичний цукор» для JavaScript. Фактично це та сама JavaScript, але з певними нововведеннями, які зменшують кількість потенційних помилок і роблять код більш зручним для читання.
-
Kotlin — молода МП, яка багато чого запозичила у Java, і наразі широко використовується для створення софту під ОС Android.
-
Swift — основна мова для створення мобільних додатків під iOS.
-
C++ — важкоатлет серед інших МП. Вирізняється особливою складністю, але при цьому незамінна у розробленні такого ПЗ, яке потребує обережного використання оперативної пам’яті. Саме тому С++ особливо затребувана у створенні комп’ютерних ігор та програмуванні всіляких мікропроцесорів та мікроконтролерів.
-
Go — досить нова МП, яка набирає популярність та використовується насамперед у вебсервісах та клієнт-серверних додатках, але ними не обмежується.
- Детальніше...
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Мови програмування
- Перегляди: 3567
Якщо ти програміст - життя вдалося. У наступні сім років ця сфера зайнятості зросте ще на 8%. Круті програмісти вже зараз заробляють 300 доларів на годину. А якщо ти гуманітарій, то збережи це собі на стіну і постарайся долучитися до еліти ринку праці.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Мови програмування
- Перегляди: 2246
Додаток Staremap сотрує фотознімки за регіонами
Українські розробники випустили додаток Staremap, який в режимі реального часу показує фотографії, які публікують користувачі «ВКонтакте» та Instagram. Сервіс являє собою карту світу, де можна обрати будь-яку точку і подивитися, якими фотознімками поділилися люди з обраного регіону. Наприклад, можна подивитися, що зараз публікують жителі Донецька, Луганська, ваші сусіди або навіть депутати Верховної Ради. Можна також налаштовувати фільтри - вказати за який період показувати знімки і в якому радіусі від центральної точки.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Мови програмування
- Перегляди: 10909
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Мови програмування
- Перегляди: 4122
Програмування – дуже цікава область із високими перспективами кар’єрного росту та високою заробітною платою . Освоїти програмування доступно кожному навіть не залежно від його віку,але як і в інших серйозних справах не обійтися без наполегливості. У кожного початківця виникає питання з чого почати?
На початку потрібно вирішити у який бік програмування рухатися : веб-дизайн (веб-програмування) чи прикладне програмування.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Мови програмування
- Перегляди: 13644
Поняття про мови програмування
Мова — це система знаків (символів, жестів, міміки, положень перемикача і т. д.) для представлення, обміну інформацією. Це загальне визначення включає в себе і природні, і штучні (формальні) мови. До штучних мов належать мови, створені людьми для розв’язання специфічних задач. Це мова математичних формул, нотна грамота, мови програмування тощо.