Пошук по сайту  

   

Пошук роботи!  

Вакансії C# developer

Работа в Украине

   

Реклама  

Скачуйте відеуроки для створення сайту за допомогою SMS Joomla 

реклама

 

 

   

Ми в Facebook  

   

Статистика  

Користувачі
3
Статті
197
Перегляди статей
1726081
   

Реклама в мережі  

   

Ми знаходимось тут  

   

Посібник Delphi  

ДОСТУПНИЙ ВИКЛАД,

ЦІКАВІ ПРИКЛАДИ, ВИХІДНІ КОДИ.

ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 500 грн. 

Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту    5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!

 Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net

 
   

Посібник по C#  

 Вивчаємо сучасну мову  програмування C# 7.0

ПРОГРАМУЄМО в VISUAL STUDIO 2017

ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 1000 грн. 

Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту    5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!

 Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net

Тут Подяка на підтримку сайту
 
   

Випадкове фото  

   

Наш відеоканал  

   

Відвідування сайту  

Яндекс.Метрика

 

   

Відеокурс по С++  

   

Рекомендуємо:  

   

Позиціонування

Для кожного елемента управління ми можемо визначити властивість Location, яка задає координати верхнього лівого кута елемента щодо контейнера. При перенесенні елемента з панелі інструментів на форму ця властивість встановлюється автоматично. Однак потім у вікні Властивостей ми можемо вручну поправити координати положення елемента:

Також ми можемо встановити позицію елемента в коді:

 

1

2

3

4

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)

{

    button1.Location = new Point(50, 50);

}

 

Елемент TableLayoutPanel також перевизначає панель і має в своєму розпорядженні дочірні елементи управління у вигляді таблиці, де для кожного елемента є своя комірка. Якщо нам хочеться помістити в клітинку більш одного елемента, то в цю комірку додається інший компонент TableLayoutPanel, в який потім вкладаються інші елементи.

Щоб встановити необхідну кількість рядки стовпців таблиці, ми можемо використовувати властивості Rows і Columns відповідно. Вибравши один з цих пунктів у вікні Properties (Властивості), нам відобразиться наступне вікно для настройки стовпців і рядків:

 

 

GroupBox є спеціальний контейнер, який обмежений від решти форми межею. Він має заголовок, який встановлюється через властивість Text. Щоб зробити GroupBox без заголовка, як значення властивості Text просто встановлюється порожній рядок.

Нерідко цей елемент використовується для групування перемикачів - елементів RadioButton, так як дозволяє розмежувати їх групи.

 

Елемент Panel являє панель і також, як і GroupBox, об'єднує елементи в групи. Вона може візуально зливатися з іншою формою, якщо вона має те ж значення кольору фону в властивості BackColor, що і форма. Щоб її виділити можна крім кольору вказати для елемента межа за допомогою властивості BorderStyle, яке за замовчуванням має значення None, тобто відсутність меж. Також якщо панель має багато елементів, які виходять за її межі, ми можемо зробити прокручуємо панель, встановивши її властивість AutoScroll в true.

Для організації елементів управління в пов'язані групи існують спеціальні елементи - контейнери. Наприклад, Panel, FlowLayoutPanel, SplitContainer, GroupBox. Ту ж форму також можна віднести до контейнерів. Використання контейнерів полегшує управління елементами, а також надає формі певний візуальний стиль.

Всі контейнери мають властивість Controls, яке містить всі елементи даного контейнера. Коли ми переносимо який-небудь елемент з панелі інструментів на контейнер, наприклад, кнопку, вона автоматично додається в дану колекцію даного контейнера. Або ми також можемо додати елемент керування динамічно за допомогою коду в цю ж колекцію.

Динамічне додавання елементів

Додамо на форму кнопку динамічно. Для цього додамо подія завантаження форми, в якому буде створюватися новий елемент управління.

Це можна зробити або за допомогою коду, або візуальним образом.

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)

{

 

}

За замовчуванням всі форми в Windows Forms є прямокутними. Однак ми можемо створювати і непрямокутні довільні форми. Для цього використовується властивість Region. В якості значення воно приймає об'єкт однойменного класу Region.

При створенні прямокутних форм, як правило, не використовуються кордону форми, так як кордони задаються цим об'єктом Region. Щоб прибрати кордони форми, треба привласнити у форми властивості FormBorderStyle значення None.

І ще один аспект, який треба враховувати, полягає в переміщенні, закриття, максимізації і мінімізації форм. Тобто в даному випадку, як у звичайній формі, ми не зможемо натиснути на хрестик, щоб закрити форму, не зможемо її перемістити на нове місце. Тому нам треба додатково визначати для цього програмну логіку.

 

Для взаємодії з користувачем в Windows Forms використовується механізм подій. Події в Windows Forms представляють стандартні події на C #, тільки що застосовуються до візуальним компонентам і підкоряються тим же правилам, що події в C #. Але створення обробників подій в Windows Forms все ж має деякі особливості.

Перш за все в WinForms є певний стандартний набір подій, який здебільшого є у всіх візуальних компонентів. Окремі елементи додають свої події, але принципи роботи з ними будуть схожі. Щоб подивитися всі події елемента, нам треба вибрати цей елемент в поле графічного дизайнера і перейти до вкладки подій на панелі форм. Наприклад, події форми:

 

Щоб додати ще одну форму в проект, натиснемо на ім'я проекту у вікні Solution Explorer (Оглядач рішень) правою кнопкою миші і виберемо Add (Додати) -> Windows Form ...

 

 

За допомогою спеціального вікна Properties (Властивості) праворуч Visual Studio надає нам зручний інтерфейс для управління властивостями елемента:

Зовнішній вигляд програми подається переважно через форми. Форми є основними будівельними блоками. Вони надають контейнер для різних елементів управління. А механізм подій дозволяє елементам форми відгукуватися на введення користувача, і, таким чином, взаємодіяти з користувачем.

При відкритті проекту в Visual Studio в графічному редакторі ми можемо побачити візуальну частину форми - ту частину, яку ми бачимо після запуску програми і куди ми переносимо елементи з панелі управління. Але насправді форма приховує потужний функціонал, що складається з методів, властивостей, подій та інше. Розглянемо основні властивості форм.

Якщо ми запустимо додаток, то нам відобразиться одна порожня форма. Однак навіть такий простий проект з порожньою формою має кілька компонентів:

 

елементи розміщуються від пУрок1.

Для створення графічних інтерфейсів за допомогою платформи .NET застосовуються різні технології - Window Forms, WPF, додатки для магазину Windows Store (для ОС Windows 8 / 8.1 / 10). Однак найбільш простий і зручною платформою досі залишається Window Forms або форми. Даний посібник має на меті дати розуміння принципів створення графічних інтерфейсів за допомогою технології WinForms і роботи основних елементів управління.

Створення графічного додатку

Для створення графічного проекту нам буде потрібно середовище розробки Visual Studio. Оскільки найбільш поширена версія Visual Studio 2017, то для цього посібника я буду використовувати безкоштовну версію даного середовища Visual Studio Community 2017 яку можна знайти на сторінці https://www.visualstudio.com/en-us/products/visual-studio-community- vs.aspx

Після установки середовища та всіх її компонентів, запустимо Visual Studio і створимо проект графічного додатку. Для цього в меню виберемо пункт File (Файл) і в підміню виберемо New -> Project (Створити -> Проект). Після цього перед нами відкриється діалогове вікно створення нового проекту:

   

Поділіться з друзями!

Соціальні мережі

   

Сайт для перевірки своїх знань з програмування на сайті:http://www.quizful.net/test

Онлайн тести  для програмістів: https://proghub.ru/


 Розробка сайтів, інтернет-магазинів під ключ. Створення програмного забезпечення для обліку в магазинах,

гуртовнях, ведення власного бізнесу та інших. Написання дипломних та курсових робіт з програмування, баз даних.

 

Звертайтесь за адресою email:kuzbyt@ukr.net

 

 

© (C) Sambir, I.Kuzbyt