Пошук по сайту  

   

Пошук роботи!  

Вакансії C# developer

Работа в Украине

   

Реклама  

Скачуйте відеуроки для створення сайту за допомогою SMS Joomla 

реклама

 

 

   

Ми в Facebook  

   

Статистика  

Користувачі
3
Статті
207
Перегляди статей
2026188
   

Реклама в мережі  

   

Ми знаходимось тут  

   

Посібник Delphi  

ДОСТУПНИЙ ВИКЛАД,

ЦІКАВІ ПРИКЛАДИ, ВИХІДНІ КОДИ.

ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 500 грн. 

Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту    5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!

 Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net

 
   

Посібник по C#  

 Вивчаємо сучасну мову  програмування C# 7.0

ПРОГРАМУЄМО в VISUAL STUDIO 2017

ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 1000 грн. 

Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту    5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!

 Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net

Тут Подяка на підтримку сайту
 
   

Випадкове фото  

   

Наш відеоканал  

   

Відвідування сайту  

Яндекс.Метрика

 

   

Відеокурс по С++  

   

Рекомендуємо:  

   

Компонент tmainmenu призначений для додавання до програми головного меню, без якого не обходиться практично жодна з програм windows.

Щоб додати меню, треба вибрати на панелі компонентів standart (стандартні) компонент tmainmenu і помістити його на формі в довільному місці.

Компонент tmainmenu невізуальний, на відміну від візуальних компонентів tedit і tlabel, які в точності відповідають своїм зовнішнім виглядом в працюючій програмі.

Це означає, що хоча він видимий на формі як невеликий значок, у вікні створеної програми в такому вигляді він не з'явиться. Подання його на формі в мініатюрному вигляді просто вказує на наявність в програмі об'єкту, відповідального за меню.

 

 

 Пункти меню містяться у властивості Items. Щоб почати формування пунктів меню досить двічі клацнути по компоненту на формі або натиснути на кнопку з трьома крапками у властивості Items компонента у вікні Властивості. Відкриється спеціальний редактор меню. 

Алгоритм розв’язання  багатьох завдань передбачає для досягнення результату виконання певної послідовності дій кілька разів, тобто, є циклічними. У програмі цикл може бути реалізований за допомогою конструкцій for, while і repeat.

Оператор циклу for … do

Оператор FOR використовується в тому випадку, коли деяку послідовність дій треба виконати кілька разів, причому число повторень заздалегідь відомо.

 Загальний вигляд оператора for … do:

for <лічильник>: = <поч_знач> to <кін_знач> do

begin

<Тіло циклу>

 End;

 де:

лічильник - змінна-лічильник числа повторень;

поч_знач - вираз, що визначає початкове значення лічильника циклу;

кін_знач - вираз, що визначає кінцеве значення лічильника циклу;

тіло циклу - оператори, які будуть повторюватися.

Змінна-лічильник, вирази поч_знач і кін_знач повинні бути цілого типу. Кількість повторень циклу можна обчислити за формулою: кін_знач - поч_знач +1.

 Якщо  між begin і end знаходиться тільки один оператор, то begin і end можна не писати.

На попередньому уроці ми розповідали про організацію введення і виведення даних за допомогою вбудованих діалогових вікон InputBox, ShowMessage.

На цьому уроці ми навчимося створювати додатки, в яких використовуються кілька форм.

Крім того ми вивчимо новий компонент TRadioGroup для створення груп перемикачів. Навчимося застосовувати умовний оператор для аналізу стану перемикачів.

Для початку вам потрібно ознайомитись з новим компонентом TRadioGroup його призначенням і властивостями.

Будь-яка програма в своїй роботі використовує якісь вихідні дані.

Для організації введення даних можна використовувати компонент форми TEdit (поле введення), для виведення результатів – Label компонент (поле виведення).

Інший спосіб організації введення і виведення даних - використання вбудованих діалогових вікон Inputbox, Showmessage. Ці діалогові вікна не встановлюються програмістом на форму під час розробки. Оператори їх активації потрібно вставляти в програмний код.

Більш докладно зупинимося на другому способі.

На попередньому уроці ми розповідали про етапи створення програми в середовищі lazarus на прикладі вашої першої програми.

На цьому уроці ви познайомитеся з основними елементами мови програмування: змінними, їх типами, основними операціями і функціями.

Також ви створите найпростіший калькулятор, який буде виконувати додавання цілих чисел, введених з клавіатури.

Дані в мові Free Pascal

Для розв'язання завдань в будь-якій програмі виконується обробка будь-яких даних. Дані зберігаються в пам'яті комп'ютера і можуть бути самих різних типів: цілі і дійсні числа, символи, рядки, масиви.

Типи даних визначають спосіб зберігання чисел або символів в пам'яті комп'ютера. Вони задають розміри комірки, в яку буде записано те чи інше значення, визначаючи тим самим його максимальну величину або точність задання.

Ділянка пам'яті (комірка), в якій зберігається значення певного типу, називається змінною. У змінної є ім'я (ідентифікатор), тип і значення.

На попередньому уроці ми розповідали про компоненти Lazarus TImage (Зображення), який використовується для виведення на форму графічного малюнка.

На  цьому уроці Ви познайомитеся з компонентами TBitBtn, TEdit і TMemo.

Компонент TBitBtn (Кнопка з піктограмою) знаходиться на вкладці Additional, аналогічний компоненту TBbutton, але може містити піктограму формату BMP або ICO.

Компонент TEdit (Поле введення) - текстове поле, яке на відміну від TLabel можна редагувати під час виконання програми. Текст, що вводиться в поле введення, зберігається у властивості Text.

Компонент TMemo призначений для роботи з багаторядковим текстом, який міститься у властивості Lines.

 На цьому уроці Ви познайомитеся з призначенням і основними властивостями компонента Lazarus Image, створите два проекти з його використанням. Компонент Зображення (TImage) призначений для виведення на форму графічного малюнка. Він підтримує численні формати графічних файлів, включаючи .bmp, .ico, .jpg і т.д.

Для ознайомлення з описом компонента і його властивостями перейдіть за посиланням - TImage (Зображення).Ви можете присвоїти будь-який малюнок компоненту зображення як при розробці в середовищі Lazarus, так і під час виконання. На цьому уроці ми розглянемо обидва випадки. Для завантаження малюнка в поле зображення на етапі розробки інтерфейсу додатку потрібно надати  властивості Picture файл, який містить малюнок. Для надання зображення файлу з малюнком під час виконання програми використовується метод LoadFromFile (), що належить об'єкту Picture. Наприклад, для виведення в зображення  imgExample файлу малюнка myPicture.jpg під час виконання використовується наступний оператор: imgExample.Picture.LoadFromFile('myPicture.jpg’).

1.  Перші кроки

Для створення графічного інтерфейсу Lazarus надає програмісту палітру компонентів для створення інтерфейсу користувача. Програмісту потрібно всього лише вибрати на палітрі потрібні компоненти і за допомогою миші перенести їх на форму. Після того, як компонент розміщений на формі, він стає
об'єктом, який має свої встановлені за замовчуванням властивості. Ці властивості можна переглядати та змінювати за допомогою вікна Властивості.
У нашій першій програмі при створенні інтерфейсу користувача будемо використовувати три компоненти: TForm (Форма), Label (Напис) і TButton (Командна кнопка).

2.  Об'єкт Форма

Форма (об'єкт типу TForm) є основою програми. Властивості форми визначають вигляд вікна програми.

3. Основні властивості форми

 

 

Середовище програмування Lazarus в шкільному курсі інформатики використовується порівняно недавно.  Уроки призначені для учнів та всіх тих, хто хоче самостійно освоїти Lazarus.
В цьому уроці дається коротка довідкова інформація про середовище програмування Lazarus, розповідається про основні інструменти середовища розробки програм, визначаються основні етапи створення додатків.

1.     Коротка довідкова інформація.

Lazarus - середовище швидкої розробки програмного забезпечення для компілятора Free Pascal, аналогічне Delphi. Даний проект базується на оригінальній кроссплатформенній бібліотеці візуальних компонентів Lazarus Component Library (LCL). Багатоплатформенність - це програмне забезпечення, що працює більш ніж на одній апаратній платформі і / або операційній системі.

Free Pascal - це компілятор мов Pascal і Object Pascal, що працює під Windows, Linux, Mac OS X, FreeBSD, і іншими ОС. Таким чином, розроблені додатки можуть функціонувати практично під будь-якою операційною системою.

Все, що ви бачите на екрані під час роботи різних додатків, всі елементи (кнопки, бігунки, меню і т.п.) можна реалізувати в Lazarus. В Lazarus використовується технологія візуального програмування. Користувач для створення графічного інтерфейсу додатку використовує готові компоненти, значки яких знаходяться на панелі компонентів. Після того як він поміщає компонент на формі, програмний код для нього генерується автоматично. Вручну залишається запрограмувати тільки ті дії, які виконуватиме цей додаток.

Завантажити останню версію Lazarus ви можете за посиланням

http: //sourceforge.net/projects/lazarus/files/

   

Поділіться з друзями!

Соціальні мережі

   

Сайт для перевірки своїх знань з програмування на сайті:http://www.quizful.net/test

Онлайн тести  для програмістів: https://proghub.ru/


 Розробка сайтів, інтернет-магазинів під ключ. Створення програмного забезпечення для обліку в магазинах,

гуртовнях, ведення власного бізнесу та інших. Написання дипломних та курсових робіт з програмування, баз даних.

 

Звертайтесь за адресою email:kuzbyt@ukr.net

 

 

© (C) Sambir, I.Kuzbyt