Пошук по сайту  

   

Пошук роботи!  

Вакансії C# developer

Работа в Украине

   

Реклама  

Скачуйте відеуроки для створення сайту за допомогою SMS Joomla 

реклама

 

 

   

Ми в Facebook  

   

Статистика  

Користувачі
3
Статті
203
Перегляди статей
1925618
   

Реклама в мережі  

   

Ми знаходимось тут  

   

Посібник Delphi  

ДОСТУПНИЙ ВИКЛАД,

ЦІКАВІ ПРИКЛАДИ, ВИХІДНІ КОДИ.

ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 500 грн. 

Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту    5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!

 Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net

 
   

Посібник по C#  

 Вивчаємо сучасну мову  програмування C# 7.0

ПРОГРАМУЄМО в VISUAL STUDIO 2017

ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 1000 грн. 

Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту    5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!

 Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net

Тут Подяка на підтримку сайту
 
   

Випадкове фото  

   

Наш відеоканал  

   

Відвідування сайту  

Яндекс.Метрика

 

   

Відеокурс по С++  

   

Рекомендуємо:  

   

Збірка відео-уроків з програмування мовою Python
Повна версія дистанційного курсу - на сайті ДистОсвіта, дистанційне навчання інформатики

на http://dystosvita.mdl2.com/ 

Відеоуроки тут: https://www.youtube.com/playlist?list=PLqrtuwUbDyeliqb9dT_CzX9nHulMveCLp

Вступ

Якщо ви їх ще не зустрічали, тоді ви просто ще недостатньо старалися! Хто вони? Помилки. Проблеми. Баги. Винятки. Жуки. Розумієте про що я? Я зрозумів про що це з оцієї програми:

 

Вступ

На останньому уроці ми з вами навчились імпортувати та використовувати код з інших модулів. На цьому ж уроці спробуємо трішки розібратися з роботою з файлами, як їх відкривати, записувати дані і навіть як зберігати та відновлювати цілі екземпляри (так – Пітонівські об’єкти) напряму у файли. Забули що означає термін Екземпляр? Тоді пропоную пригадати один з попередніх уроків про Класи у мові Python.

Відкривання Файлу

Для того, щоб відкрити файл, ми зазвичай користуємося вбудованою у мову Пітон функцією ‘open’. Дана функція отримує ряд аргументів, якими ми повідомляємо чи хочемо читати з файла, а чи можливо навпаки записати дані у нього, ну і звичайно передаємо шлях до самого файла. Отже, давайте на живому прикладі спробуємо відкрити файл для читання (у режимі read – ‘r’ ):

Модулі

Вступ

У попередньому уроці ми з вами освоїли дуже важливий урок – Класи в мові Python. Як ми пам’ятаємо, клас є таким собі об’єднанням змінних та функцій під одним дахом. Програмістський словник називає дану властивість класів (об’єднання усіх змінних та функцій разом) інкапсуляцією. В будь-якому випадку це дуже зручно тримати усі наші функції та змінні в одному місці таким чином, щоб потім перевикористовувати даний код у багатьох інстансах і місцях в коді.

І напевне у вас на даний момент виникає питання: “як я можу використовувати мої класи у різних місцях, у різних програмах?”. Відповідь полягає у тому, щоб покласти наш клас в МОДУЛЬ, так щоб ми могли пізніше імпортнути його з іншого місця в інших наших програмах.

Що таке модуль?

 

Вступ

Ще одна річ, яку ви дізнаєтеся – це те, що програмісти є ліниві. Якщо вже щось придумали і зробили до вас, тоді чому ви повинні це робити чи придумувати ще один раз?

Функції якраз і є одним із тих інструментів, що допомагають не робити одне і те ж двічі. Придумали і написали свій код один перший раз, оформили його у вигляді функції, а тоді використовуємо цю функцію знову і знову у своєму коді у найрізноманітніших місцях. Уникаючи дублювання коду. Зручно, так?

Звичайно функції мають свої обмеження. Функції не можуть зберігати ніякої інформації чи змінних – вони лише містять логіку. Кожен новий раз, коли ви викликатимете функцію, вона починатиметься з “чистого листа”, не пам’ятаючи свого попереднього виклику. Проте, у деяких випадках, функції та змінні є взаємопов’язані між собою, і потребують взаємодії. Наприклад, уявіть, що ви володієте ключкою для гольфу. Вона має певні характеристики (змінні) як от довжина, матеріал стержня, розмір ручки. Вона також виконує певні функції, наприклад: розгойдування, удар по кульці, або функція зламу (при злості від невдачі ;). Щоб правильно користуватися ключкою і використовувати її правильно згідно її функцій, нам необхідно знати параметри (змінні) функції: її довжину, розмір ручки, матеріал ключки, і т.д.

 

Вступ

На уроці про цикли я казав, що оператор циклу ‘for’ ми залишимо на пізніше. Так, от пізніше – настало! 

Цикл “for”

Якщо зовсім просто, то цикл “for” виконує певний набір дій для кожного значення у списку. Давайте одразу перейдемо до простого прикладу із списком.

 

Вступ

Ваш мозок ще далі болить від попереднього уроку? :) Без проблем, я спеціально постарався, щоб під час цього уроку ми з вами трошки відпочили. Ми повертаємося до простої теми – змінні – але копнемо трошки глибше.

Давайте задумаємось… Змінні зберігають якусь невелику частинку інформації. Вони можуть повернути її нам у будь-який час, також ми можемо змінити цю інформацію (значення змінної) у будь-який час. Змінні – це чудовий інструмент, щоб зберігати певну інформацію і змінювати її по ходу нашої програми.

Але що, якщо нам потрібно зберегти наприклад цілий довгий список різноманітних “кусочків інформації”? Наприклад: імена місяців року. Або довгий список стрічок, який нам треба з часом змінювати? Наприклад: імена всіх собак чи котів у вашій сім’ї протягом останніх 20-ти років (у мене вони часто змінювалися у дитинстві). Або наприклад – телефонний довідник з усіма його номерами… Для цього нам треба буде мати список усіх імен, а також прив’язаний номер телефону до кожного з імен. Як же ж нам цього досягнути у нашій програмі на мові Python?

Вступ

Як ми і домовлялися попереднього уроку, цього разу ми з вами розберемося з функціями у Пітоні.

Що таке функція? Функція – це невелика автономна програма (кусок коду), що виконує певне завдання і яку ви можете використовувати в різних місцях вашої основної більшої програми. Після того як ви створили вашу функцію ви можете використовувати її у будь-який час, у будь-якому місці і скільки завгодно разів.

Таким чином функції економлять ваш час і зусилля допомагаючи уникати повторювання вашого коду кожен раз коли вам потрібно запрограмувати одне і те ж завдання.

Цикли

Отже, переходимо до циклів у Пітоні.

Вступ

Просто уявіть, що вам потрібно зробити так, щоб ваша програма виконала певно одну і ту ж саму дію 20 разів. Що ви у цьому випадку будете робити? Звичайно ви можете скопіювати один і то й же ж кусок коду 20 разів, і мати важко-читабельний код, вже не кажучи про її швидкість. Або натомість ви можете сказати комп’ютеру, щоб він повторював той самий кусочок коду між точкою А і точкою Б допоки ви самі не зупините його. У цьому випадку ми назвемо такий підхід циклом.

Вступ

Добре, на даний момент ми можемо писати одно-рядкові програмки. Тепер що? Ви захочете поділитися вашою програмою з іншими людьми, щоб ті могли її використовувати не знаючи програмування.

Редагування файлів

Написання програм на Пітоні, що знаходяться всередині файлу є дуже простим. Пітон програми є звичайними текстовими файлами – ви можете відкривати і редагувати їх у найпростіших редакторах:

  • Notepad – на Віндовсі
  • TextEdit – на Маці
  • Kate – на Лінуксі
  • або будь-який інший текстовий редактор, який вам до вбодоби, і який є доступний на вашій версії операційної системи<

 

   

Поділіться з друзями!

Соціальні мережі

   

Сайт для перевірки своїх знань з програмування на сайті:http://www.quizful.net/test

Онлайн тести  для програмістів: https://proghub.ru/


 Розробка сайтів, інтернет-магазинів під ключ. Створення програмного забезпечення для обліку в магазинах,

гуртовнях, ведення власного бізнесу та інших. Написання дипломних та курсових робіт з програмування, баз даних.

 

Звертайтесь за адресою email:kuzbyt@ukr.net

 

 

© (C) Sambir, I.Kuzbyt