Із середини минулого століття галузь обчислювальної техніки розвивалася як ні одна з інших. Виникла професія програміста, задачею якого було створювати необхідне для використання обчислювальної техніки програмне забезпечення. Інструментом роботи програміста стали мови програмування, використовуючи які складаються зрозумілі для машини
інструкції (програми), завдання яких полягає у розв’язанні поставлених перед обчислювальною технікою задач. Зараз для розв’язування різноманітних задач програмістами у своїй роботі використовується декілька десятків мов програмування. Одні зручно використовувати для написання програм, що запускатимуться та виконуватимуться на комп’ютері користувача, інші – для роботи в Інтернеті, одні краще використовувати для проведення математичних обчислень, інші – для програмування ігор тощо.
Щомісяця проводиться рейтинг популярності різних мов програмування
(http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html). Ще молодою, проте вже досить популярною серед програмістів різних країн є мова C#, розроблена корпорацією Microsoft для програмування на платформі .Net. Мова має ряд переваг перед іншими. На відміну від професійної мови C++, вона легша у вивченні та використанні; від мови Pascal, написаної для вивчення студентами ВНЗ та учнями шкіл, значно потужніша. Цією мовою можна писати додатки (програми) як для Windows, так і для інших операційних систем (MacOs, Linux). Останнім часом C# стає все популярнішою серед програмістів, використовується для вивчення у вищих навчальних закладах та школах витісняючи або доповнюючи Pascal. Станом на червень 2010 року мова знаходилася на шостому місці після Java, C, C++, PHP, Visual Basic. Але Java та PHP більш придатні не для створення комп’ютерних програм, а для Web-дизайну, мови ж C та C++ є занадто складними для оволодіння в рамках шкільної програми. Мова Visual Basic незначно випереджає мову C#, проте на відміну від останньої рейтинг її не зростає, тому вона швидко здає свої позиції. Синтаксис Visual Basic занадто відрізняється від професійних мов C, C++, а це створює «ведмежу» послугу студентам, що у ВНЗ почнуть вивчать професійні мови програмування.
У цьому посібнику ми дамо вам основи знань з мови програмування C#, розвинемо навики, які допоможуть у подальшому вивченні програмування, математики, інших дисциплін, вивчення яких вимагає розвинутого логічного мислення, охайності, уважності.