Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту 5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!
Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net
Посібник по C#
Вивчаємо сучасну мову програмування C# 7.0
ПРОГРАМУЄМО в VISUAL STUDIO 2017
ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 1000 грн.
Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту 5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!
Як правило, вирази в php програмі виконуються в порядку їх написання у вихідному коді. Для зміни цього порядку потрібно використовувати умовні конструкції. Така необхідність виникає перед програмістом php практично в будь-якій програмі, коли при виконанні певної умови повинен виконуватися один блок скрипта, а при виконанні іншої умови – інший. Таким чином, PHP сценарії – дуже гнучкі і можуть залежати від безлічі умов.
Будь-яка програма в PHP складається з операндів, операторів, які в свою чергу об’єднуються в вирази. Вам ці поняття, напевно будуть знайомі, якщо ви вже вивчали такі мови програмування як Java або С++. Матеріали даного невеликого уроку будуть необхідні для розуміння наступних уроків, тому приділіть йому максимум уваги.
Для кращого розуміння суті операторів, операндів і виразів проведемо аналогію з звичайною мовою, якою ми користуємося щодня. Операнд – це спеціальна величина, яка обробляється в програмі. Оператор – це певна дія, яка виконується з операндом. За аналогією з українською мовою операнд – це підмет, а оператор – присудок. Виразом тоді буде речення. Давайте розглянемо простий вираз в php і розділимо його на складові частини.
Що таке змінна в php? Як і в інших мовах програмування змінною називається іменована область пам’яті, в якій містяться дані, які, як правило, використовуються при виконанні програми. Змінна в php починається зі знака долара – $ і складається з цифр, букв і знака підкреслення.
Приклади різних змінних в PHP: $word $my_word $word24 $ВИСОТА $_My_Word
Є набір правил, яких потрібно дотримуватися при визначенні імен змінних: – В ім’я змінної російські літери можуть входити як повністю, так і частково. – Після знаку долара в імені змінної може йти тільки символ підкреслення або буква. Змінні $word і $worD будуть інтерпретуватися як 2 різні змінні, тобто змінні в php – чутливі до регістру. – Імена змінних в php не повинні збігатися з ключовими словами цієї мови. Список ключових слів дивіться в офіційній документації PHP. – Довжина імені змінної в php не обмежується і може бути будь-якою.
Урок 2. Типи даних в php: дійсні, цілі числа, рядки, масиви, об’єкти, логічні величини
У цьому уроці ми ближче познайомимося з типами даних і змінними в PHP. Це потрібно для того, щоб ми змогли краще зрозуміти сценарій, наведений в попередньому уроці, дізнатися, що і як працює, яким чином модифікувати код.
Тепер поговоримо про типи даних в php. Мови програмування можна розділити на дві групи: мови з динамічною типізацією і мови зі статичною типізацією. PHP належить до першої групи, тобто це мова з динамічною типизацією. Це означає те, що в php існують різні типи даних:
– Дійсні числа (real); – Цілі числа (integer); – Рядки (string); – Масиви (array); – Об’єкти (object); – Логічні величини (boolean).
Розпочнемо з програми. Завдання програми полягатиме в тому, щоб вона віталася з нами. За допомогою текстового редактора створюємо файл, наприклад, test.php. У ньому пишемо наступний код:
<?php
echo "<html><body>";
$my_name="Ivan";
echo "Привіт".$my_name;
echo"</body></html>";
?>
Тепер розглянемо цей код. Він розміщується в спеціальних тегах PHP – <?php і ?>. Далі ми бачимо оператор echo, який здійснює виведення інформації в браузер. Думаю, Ви вже знайомі з HTML тегами – <html> і <body>, саме їх виводить оператор echo на початку і в кінці сценарію. $my_name – це змінна. Судити про те , що це змінна ми можемо зі знака долара $ , який ставиться перед іменами всіх змінних.
Даній змінній за допомогою оператора присвоювання «=» присвоюється значення “Саша”, замість нього Ви вписуєте в сценарій своє ім’я. Наступний оператор echo виводить привітання – “Привіт” і значення нашої змінної. Між ними стоїть крапка «.», цей оператор означає операцію конкатанції (складання рядків). У даному випадку ми склали в один два рядки: рядок “Привіт” та рядок “Значення нашої змінної”.
Тепер зберігаємо цей файл на локальному сервері, запускаємо його за допомогою браузера і дивимося на результат. Я використовую сервер Denwer. Про те, як встановити безкоштовний локальний сервер Denwer і як правильно зберегти наш файл test.php можна знайти інформацію в Інтернеті. Наприклад тут!
Що ж таке PHP? Це скриптова мова програмування, розроблена для того щоб мати можливість для генерації HTML-сторінок на боці веб-сервера. Вона стала однією із найпопулярніших серед тих, які застосовуються у світі розробників інтернет-сервісів. Яка і будь-яка інша мова програмування, PHP має свою структуру та певні особливості. Надалі будемо вчитись на конкретних прикладах, адже так матеріал засвоюватиметься значно краще.