Пошук по сайту  

   

Пошук роботи!  

Вакансії C# developer

Работа в Украине

   

Реклама  

Скачуйте відеуроки для створення сайту за допомогою SMS Joomla 

реклама

 

 

   

Ми в Facebook  

   

Статистика  

Користувачі
3
Статті
203
Перегляди статей
1924447
   

Реклама в мережі  

   

Ми знаходимось тут  

   

Посібник Delphi  

ДОСТУПНИЙ ВИКЛАД,

ЦІКАВІ ПРИКЛАДИ, ВИХІДНІ КОДИ.

ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 500 грн. 

Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту    5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!

 Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net

 
   

Посібник по C#  

 Вивчаємо сучасну мову  програмування C# 7.0

ПРОГРАМУЄМО в VISUAL STUDIO 2017

ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 1000 грн. 

Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту    5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!

 Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net

Тут Подяка на підтримку сайту
 
   

Випадкове фото  

   

Наш відеоканал  

   

Відвідування сайту  

Яндекс.Метрика

 

   

Відеокурс по С++  

   

Рекомендуємо:  

   

Урок 2. Типи даних в php: дійсні, цілі числа, рядки, масиви, об’єкти, логічні величини

У цьому уроці ми ближче познайомимося з типами даних і змінними в PHP. Це потрібно для того, щоб ми змогли краще зрозуміти сценарій, наведений в попередньому уроці, дізнатися, що і як працює, яким чином модифікувати код.

Тепер поговоримо про типи даних в php. Мови програмування можна розділити на дві групи: мови з динамічною типізацією і мови зі статичною типізацією. PHP належить до першої групи, тобто це мова з динамічною типизацією. Це означає те, що в php існують різні типи даних:

– Дійсні числа (real);
– Цілі числа (integer);
– Рядки (string);
– Масиви (array);
– Об’єкти (object);
– Логічні величини (boolean).

1. Дійсні числа (real);

Дійсні числа – це числа, в яких є дробова частина (їх також називають числами з плаваючою крапкою). Навіщо використовувати дійсні числа в PHP? Справа в тому, що цілі числа не завжди підходять для розрахунків. Іноді, нам потрібні більш точні вимірювання, наприклад, вимірювання температури або фінансові розрахунки, при яких вказуються дробові частини. Зверніть увагу на те, що для відділення дробової частини від цілої в php слід використовувати крапку, а не кому!

Приклади:

1.245

156.12

2. Цілі числа (integer);

Ціле число – це послідовність з однієї або декількох цифр без дробової частини. Запис цілого числа в PHP може бути різним:

Звичайна десяткова система числення –
9
Шістнадцяткова система (коли число починається з 0x) – 0x1A
Вісімкова система ( число починається з 0) –
0123

Цілі числа в php можуть бути як додатніми так і відємними, залежно від того який знак – «плюс» чи «мінус» стоїть перед ними.

3. Рядки (string);

Що таке рядок в php? Це послідовний набір символів, який є одним цілим, але при цьому є доступ до символів, що входять в цей набір. Рядки в php, як правило, не використовують для обчислень, а служать для передачі смислового навантаження. Ось декілька прикладів рядків:

– Hello

– Приклад

– 90 crossroads

– &/#@^^

При програмуванні на php всі рядки можна розділити на 3 види:

1). Рядки, обрамлені одинарними лапками (апострофами);

2). Рядки, обрамлені подвійними лапками;

3). Вбудовані документи.

При використанні строкового значення в програмі, його потрібно брати в лапки, або ж використовувати синтаксис вбудованої документації. Php, як вже було сказано раніше, є мовою з динамічною типізацією. Даний тип мов програмування в свою чергу ділиться на дві групи:

– строго типізовані (у цих мовах веб програмування суворо обмежені операції з різнотипними даними, наприклад додавання цілого числа і рядка);

– слабо типізовані (у таких мовах операції з різнотипними даними можливі).

Так от, php – це мова зі слабкою типізацією.

Наприклад, якщо взяти будь-яке число, і заключити його в лапки, то дана послідовність буде сприйнята інтерпретатором php як рядок, а не як число. Але тут слід зауважити, що при додаванні, наприклад, рядка “100” і числа 10 ми отримаємо результат – 110. Висновок наступний – php сам визначає тип даних і потім проводить відповідні операції. Цю особливість треба мати на увазі при програмуванні на php.

Зараз ми розглянемо різницю між використанням подвійних і одинарних лапок в php. Цей матеріал дуже важливий, так як неправильний вибір лапок в деяких випадках може привести до непрацездатності веб-додатка.

Всередині подвійних лапок – відбувається інтерпретація змінних, в результаті чого на виході ми отримуємо їх значення;

Усередині одинарних лапок – змінні не інтерпретуються, тобто рядок пишеться як є.

Закріпимо теорію на практиці:

$name1= “Віктор”;

$name2=’Віктор’;

echo $name1;

echo $name2;

Ми отримаємо один і той же результат – Віктор, так як у рядках немає змінних.

Розглянемо ще один приклад:

$name= “Віктор”;

$sentence1= “Його звати $name”;

$sentence2=’Його звати $name’;

echo $sentence1;

echo $sentence2;

У першому випадку ми отримуємо – Його звати Віктор, а в другому – Його звати $name.

Потрібно завжди пам’ятати це розходження, щоб уникнути помилок в коді.

Представляємо вашій увазі таблицю службових символів, які також часто використовуються в рядках крім звичайних символів:

Таблиця службових строкових символів php

Іноді виникає ситуація, коли на екран треба вивести сам службовий символ так, щоб він не інтерпретувався. Для цього використовують операцію екранування – додавання перед символом зворотної косої лінії – \.

Приклад екранування:

Приклад екранування в php

В результаті виконання даного php скрипта ми отримаємо наступне:

Символ перевода рядка: \n.

Як ми бачимо, одна зі зворотних косих рисок зникла, так як вона була службовим символом, який відповідав за те , щоб на екрані було видно тільки те, що задумав веб-програміст.

Аналогічним чином екрануються і інші службові символи представлені в таблиці вище.

Тепер розглянемо випадок екранування подвійних лапок, так як тут є деякі особливості.

Розглянемо ось такий скрипт:

Екранування лапок в php

Даний код php викличе помилку, чому так? Справа в тому, що коли інтерпретатор обробляє цей скрипт, він вважає, що рядковий вираз закінчується після другої лапки. Після нього згідно синтаксису мови програмування php повинно йти або продовження вираження, або його обмежувач. Замість цього в коді йде слово – Бійцівський, що і змушує інтерпретатор видати помилку.

Як вирішити цю проблему? Тут є 2 варіанти:

1. Можна екранувати внутрішні лапки за допомогою зворотних косих рисок;
2. Або ж треба замінити внутрішні чи зовнішні подвійні лапки на одинарні.

Якщо Ви вибрали другий варіант, то треба бути обережними з змінними, так як вони не інтерпретуються в разі, якщо розміщені між внутрішніми подвійними лапками, які в свою чергу укладені в одинарні. Приклади:

Приклади екранування лапок в php

В результаті виконання скрипта ми отримаємо наступний результат:

Фільм називається “Бійцівський клуб”, я дивився його в минулому році.

Фільм називається “$book”, я дивився його в минулому році.

Фільм називається ‘Бійцівський клуб’, я дивився його в минулому році.

Як бачимо з прикладу, найбільш підходящим варіантом у даному конкретному випадку є метод екранування внутрішніх подвійних лапок.

Третім видом строкових значень після рядків з одинарними і подвійними лапками є вбудована документація (від англ. Heredoc). Рядкове значення обмежується за допомогою символу Символ heredoc і двох ідентифікаторів, які є довільними.

Наприклад:

Вбудована документація в php

Результат виконання скрипта:

Ви бачите приклад рядка з “неекранованими лапками” і переводом рядка. Змінна.

У прикладі були використані довільні ідентифікатори Ідентифікатори heredoc. Використовувати вбудовану документацію дуже зручно при вбудовуванні в сценарії великих шматків тексту.

4. Масиви (array);

Що таке масив в php? Масив(від англ. array) – це список елементів одного типу. У php існує 3 види масивів:

– Індексовані;

– Асоціативні;

– Змішані.

У свою чергу будь-який такий масив може бути одновимірним або багатовимірним. Для кращого розуміння поняття масиву його можна порівняти з футбольною командою, в якій є гравці (елементи), а в кожного гравця є номер(ключ) та прізвище (значення). Особливістю індексів масивів у php є те, що нумерація починається з нуля, а не з одиниці. Таким чином футбольну команду можна представити у вигляді масиву:

$player[0]= “Кріштіану Роналду”;

$player[1]= “Вієйра Марсело”;

Більш докладно масиви будуть розглянуті в наступних уроках.

5. Об’екти (object);

Об’єкти – це ще однин тип даних у мові програмування php. Об’єкти в php неможливо розглядати без знайомства з ООП (об’єктно-орієнтованим програмуванням). Об’єкти, як і масиви, будуть детально розглянуті в наших наступних уроках.

6. Логічні величини (boolean);

Цей тип даних по праву вважають одним з найпростіших в PHP, так як він може мати тільки одне з двох значень – або значення істина (англ. true), або брехня (англ. false). Логічні величини або як їх ще називають, булеві, можуть використовуватися двома способами – як результат логічних операцій або як значення змінних. При використанні логічних величин як змінних, ключові регістронезалежні слова TRUE і FALSE є їх значеннями. Приклад:

$example = TRUE;

В даному випадку змінна $example має значення TRUE і в той же час є істиною. У програмуванні на php дуже часто застосовують логічні операції, де використовуються логічні величини. Можливо, ви вже знайомі з умовними керуючими конструкціями, які основані на логічних величинах.Пприклад:

if($ example == 10){

$ word = TRUE;

}

У чому суть цього коду? Він перевіряє, чи дорівнює змінна $example числу 10. Якщо це так, то вираз $example == 10 повертає значення TRUE, при цьому виконується код у фігурних дужках. В іншому випадку вираз повертає FALSE і як наслідок код в фігурних дужках не виконується.

Крім двох ключових слів TRUE і FALSE в мові програмування php передбачені й інші варіанти конвертації різних типів даних в логічні величини. У наступній таблиці Ви зможете ознайомитися з типами даних, значення яких інтерпретуються як FALSE або TRUE.

Інтерпретація типів даних як true або false

Як можна використовувати дані з таблиці?

Їх значення можна присвоювати змінним і використовувати їх в логічних операціях.

Приклад:

Приклад логічної операції в php

У першому рядку коду змінної $example було присвоєно значення 0. Далі скрипт перевіряє значення змінної $example і виводить рядок $example = FALSE, бо значення $example дорівнює нулю. Де тут логічна операція? Справа в тому, що вираз if($example) являє собою скорочений варіант логічної операції – if($example == TRUE).

Зверніть увагу, в прикладі є операція екранування, перед знаками долара була використана зворотна коса риска, в результаті ми вивели ім’я змінної, а не її значення.

   

Поділіться з друзями!

Соціальні мережі

   

Сайт для перевірки своїх знань з програмування на сайті:http://www.quizful.net/test

Онлайн тести  для програмістів: https://proghub.ru/


 Розробка сайтів, інтернет-магазинів під ключ. Створення програмного забезпечення для обліку в магазинах,

гуртовнях, ведення власного бізнесу та інших. Написання дипломних та курсових робіт з програмування, баз даних.

 

Звертайтесь за адресою email:kuzbyt@ukr.net

 

 

© (C) Sambir, I.Kuzbyt