- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: C# для початківців
- Перегляди: 2173
Короткі відомості про платформу .NET
Платформа .NET Framework визначає середовище для підтримки, створення й виконання платформонезалежних гетерогенних додатків. Особливостями даної платформи є незалежне від мови середовище виконання (Common Language Runtime, CLR) та бібліотека класів .NET.
Після компіляції створюється не виконуваний файл написаний у машинних кодах, а набір команд записаних проміжною мовою MSIL (Microsoft Intermediate Language). При запуску цього додатку в операційній системі його код написаний у MSIL транслюється JIT-компілятором (Justin-
Time compiler - оперативний компілятор) в машинні коди, зрозумілі процесору комп’ютера.
Як не важко здогадатися, такий додаток буде працювати лише в операційних системах з установленою платформою NET Framework відповідної версії.
Система типів .NET
Усі мови програмування оперують певними даними. Дані можуть бути різних типів. Можна,наприклад, зберігати у пам’яті комп’ютера число, літеру, рядок літер, таблицю чисел тощо. Платформа .NET використовує різні типи даних.
Вивчення всіх типів знаходиться поза рамками даного посібника, проте з основними з них ми познайомимося.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: C# для початківців
- Перегляди: 1299
Для написання програми програміст використовує текстовий редактор, у якому набирає текст програми. Проте набагато зручніше для цього використовувати спеціальне програмне забезпечення, яке називається середовищем програмування.
Розглянемо два середовища програмування для роботи з C#. Під середовищем програмування ми розумітимемо програмний засіб для написання та компіляції програм на мові програмування.
Популярне серед програмістів середовище програмування Visual C# 2010 Express можна встановити безкоштовно на комп’ютер з Інтернету на сайті
http://www.microsoft.com/rus/express/vcsharp
Одночасно в системі встановиться пакет Microsoft .NET Framework 3.5.
Після встановлення в головному меню з’явиться пункт MS Visual C# 2010.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: C# для початківців
- Перегляди: 1091
Із середини минулого століття галузь обчислювальної техніки розвивалася як ні одна з інших. Виникла професія програміста, задачею якого було створювати необхідне для використання обчислювальної техніки програмне забезпечення. Інструментом роботи програміста стали мови програмування, використовуючи які складаються зрозумілі для машини
інструкції (програми), завдання яких полягає у розв’язанні поставлених перед обчислювальною технікою задач. Зараз для розв’язування різноманітних задач програмістами у своїй роботі використовується декілька десятків мов програмування. Одні зручно використовувати для написання програм, що запускатимуться та виконуватимуться на комп’ютері користувача, інші – для роботи в Інтернеті, одні краще використовувати для проведення математичних обчислень, інші – для програмування ігор тощо.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: C# для початківців
- Перегляди: 2035
Позиціонування
Для кожного елемента управління ми можемо визначити властивість Location, яка задає координати верхнього лівого кута елемента щодо контейнера. При перенесенні елемента з панелі інструментів на форму ця властивість встановлюється автоматично. Однак потім у вікні Властивостей ми можемо вручну поправити координати положення елемента:
Також ми можемо встановити позицію елемента в коді:
1 2 3 4 |
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e) { button1.Location = new Point(50, 50); } |
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: C# для початківців
- Перегляди: 2366
Елемент TableLayoutPanel також перевизначає панель і має в своєму розпорядженні дочірні елементи управління у вигляді таблиці, де для кожного елемента є своя комірка. Якщо нам хочеться помістити в клітинку більш одного елемента, то в цю комірку додається інший компонент TableLayoutPanel, в який потім вкладаються інші елементи.
Щоб встановити необхідну кількість рядки стовпців таблиці, ми можемо використовувати властивості Rows і Columns відповідно. Вибравши один з цих пунктів у вікні Properties (Властивості), нам відобразиться наступне вікно для настройки стовпців і рядків:
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: C# для початківців
- Перегляди: 2716
GroupBox є спеціальний контейнер, який обмежений від решти форми межею. Він має заголовок, який встановлюється через властивість Text. Щоб зробити GroupBox без заголовка, як значення властивості Text просто встановлюється порожній рядок.
Нерідко цей елемент використовується для групування перемикачів - елементів RadioButton, так як дозволяє розмежувати їх групи.
Елемент Panel являє панель і також, як і GroupBox, об'єднує елементи в групи. Вона може візуально зливатися з іншою формою, якщо вона має те ж значення кольору фону в властивості BackColor, що і форма. Щоб її виділити можна крім кольору вказати для елемента межа за допомогою властивості BorderStyle, яке за замовчуванням має значення None, тобто відсутність меж. Також якщо панель має багато елементів, які виходять за її межі, ми можемо зробити прокручуємо панель, встановивши її властивість AutoScroll в true.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: C# для початківців
- Перегляди: 2438
Для організації елементів управління в пов'язані групи існують спеціальні елементи - контейнери. Наприклад, Panel, FlowLayoutPanel, SplitContainer, GroupBox. Ту ж форму також можна віднести до контейнерів. Використання контейнерів полегшує управління елементами, а також надає формі певний візуальний стиль.
Всі контейнери мають властивість Controls, яке містить всі елементи даного контейнера. Коли ми переносимо який-небудь елемент з панелі інструментів на контейнер, наприклад, кнопку, вона автоматично додається в дану колекцію даного контейнера. Або ми також можемо додати елемент керування динамічно за допомогою коду в цю ж колекцію.
Динамічне додавання елементів
Додамо на форму кнопку динамічно. Для цього додамо подія завантаження форми, в якому буде створюватися новий елемент управління.
Це можна зробити або за допомогою коду, або візуальним образом.
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
}
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: C# для початківців
- Перегляди: 2782
За замовчуванням всі форми в Windows Forms є прямокутними. Однак ми можемо створювати і непрямокутні довільні форми. Для цього використовується властивість Region. В якості значення воно приймає об'єкт однойменного класу Region.
При створенні прямокутних форм, як правило, не використовуються кордону форми, так як кордони задаються цим об'єктом Region. Щоб прибрати кордони форми, треба привласнити у форми властивості FormBorderStyle значення None.
І ще один аспект, який треба враховувати, полягає в переміщенні, закриття, максимізації і мінімізації форм. Тобто в даному випадку, як у звичайній формі, ми не зможемо натиснути на хрестик, щоб закрити форму, не зможемо її перемістити на нове місце. Тому нам треба додатково визначати для цього програмну логіку.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: C# для початківців
- Перегляди: 3329
Для взаємодії з користувачем в Windows Forms використовується механізм подій. Події в Windows Forms представляють стандартні події на C #, тільки що застосовуються до візуальним компонентам і підкоряються тим же правилам, що події в C #. Але створення обробників подій в Windows Forms все ж має деякі особливості.
Перш за все в WinForms є певний стандартний набір подій, який здебільшого є у всіх візуальних компонентів. Окремі елементи додають свої події, але принципи роботи з ними будуть схожі. Щоб подивитися всі події елемента, нам треба вибрати цей елемент в поле графічного дизайнера і перейти до вкладки подій на панелі форм. Наприклад, події форми:
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: C# для початківців
- Перегляди: 2894
Щоб додати ще одну форму в проект, натиснемо на ім'я проекту у вікні Solution Explorer (Оглядач рішень) правою кнопкою миші і виберемо Add (Додати) -> Windows Form ...