Пошук по сайту  

   

Пошук роботи!  

Вакансії C# developer

Работа в Украине

   

Реклама  

Скачуйте відеуроки для створення сайту за допомогою SMS Joomla 

реклама

 

 

   

Ми в Facebook  

   

Статистика  

Користувачі
3
Статті
207
Перегляди статей
2018539
   

Реклама в мережі  

   

Ми знаходимось тут  

   

Посібник Delphi  

ДОСТУПНИЙ ВИКЛАД,

ЦІКАВІ ПРИКЛАДИ, ВИХІДНІ КОДИ.

ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 500 грн. 

Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту    5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!

 Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net

 
   

Посібник по C#  

 Вивчаємо сучасну мову  програмування C# 7.0

ПРОГРАМУЄМО в VISUAL STUDIO 2017

ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 1000 грн. 

Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту    5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!

 Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net

Тут Подяка на підтримку сайту
 
   

Випадкове фото  

   

Наш відеоканал  

   

Відвідування сайту  

Яндекс.Метрика

 

   

Відеокурс по С++  

   

Рекомендуємо:  

   

Вступ

Добре, на даний момент ми можемо писати одно-рядкові програмки. Тепер що? Ви захочете поділитися вашою програмою з іншими людьми, щоб ті могли її використовувати не знаючи програмування.

Редагування файлів

Написання програм на Пітоні, що знаходяться всередині файлу є дуже простим. Пітон програми є звичайними текстовими файлами – ви можете відкривати і редагувати їх у найпростіших редакторах:

  • Notepad – на Віндовсі
  • TextEdit – на Маці
  • Kate – на Лінуксі
  • або будь-який інший текстовий редактор, який вам до вбодоби, і який є доступний на вашій версії операційної системи<

 

Ліричний Відступ: До необхідного мінімуму властивостей вашого текстового редактора для написання простих програм належить:

  • підсвічування синтаксису вашої мови програмування (тобто Пітона). Хоча для дуже простих програм, таких як ми зараз спробуємо, це також не є обов’язковим, але в майбутньому обов’язково обирайте редактор, який дозволить вам з легкістю читати Пітон код завдяки підсвічуванню різних ключових слів мови різними кольорами)
  • можливість зберігати файли – жарт ;) Усі редактори вміють це робити, адже це їхнє основне завдання.

Тож, створюємо новий текстовий файл у вашому улюбленому текстовому редакторі (на даний час я використовую TextMate на Макінтоші для написання Пітон програм), і вводимо наступний текст у даному редакторі (слова популярної блюзової пісні) :

Введіть цю програму у вашому файлі так само як вона описана зверху, один до одного, навіть зберігаючи порядок ком і лапок. Збережіть даний файл під назвою “mary.py” і впевніться, що редактор не додав по замовчуванню розширення .txt. (На Віндовсі у Віндовс Explorer-і виключіть ‘Hide known file extensions‘ – це вам полегшить введення файлових розширень вручну).

Запускаємо Програму з Файлу

Спочатку розберемо варіант як запустити Пітон програму використовуючи Пітон Розробницьке Середовище (IDLE, в основному доступне лише на Віндовсі).

Запускаємо IDLE і обираємо в опціях меню Відкрити Файл, і обираємо в діалоговому вікні – відкрити файл mary.py. Відкривши, обираємо з меню IDLE Run (Запустити) -> Run Module (Запустити модуль), або просто натисніть клавішу F5. Ваша програма тепер буде запущена в головному вікні під назвою Python Shell і результат буде виглядати отак:

Ви також можете використовувати IDLE для написання програм, не лише для їхнього запуску.

Тепер розглянемо приклад запуску нашої Пітон програми з командного рядочку.

На віндовсі це може бути MSDOS, на Макінтоші – Terminal, на Лінуксі – Konsole.

Отже запускаємо вашу програму командного рядка, що є доступною на вашій версії операційної системи і вводимо наступну команду (увага, для того щоб даний рядок запрацював потрібно, щобpython інтерпретатор був глобально доступний. В більшості випадків, він уже буде доступний у вас після Уроку №1 де ми навчилися як інсталювати Пітон):

Після кноки Ентер (Enter) ваша програма буде запущена Пітон інтерпретатором і ви знову отримаєте вище наведений результат.

Тепер давайте оглянемо кілька речей вартих уваги у нашому прикладі програми:

  • по-перше: коментар не був показаний у результаті прогонки нашого коду; і це правильно – адже, як ми уже знаємо, коментарі ігноруються Пітон інтерпретатором
  • по-друге: 4-ий і 5-ий рядочки були об’єднані; це тому що ми маємо кому поза лапками, що оточують текст; кома передана команді print зупиняє її від вставки символа нового рядка на екрані, тому наступна команда print вставила переданий їй текст одразу після останнього символу попередньої print команди, у тому ж рядку

Змінні

Тепер перейдемо до другої частини нашого уроку: Змінні.

Змінні зберігають певне значення, яке може використовуватись у певних місцях вашої програми, або змінене пізніше. Давайте спробуємо написати програму, яка використовує змінні. Так нам буде легше зрозуміти їхню суть.

Знову ж таки відкриваємо наш улюблений текстовий редактор або Python IDLE, створюємо новий файл, і вводимо наступний код:

Зберігаємо даний файл під назвою “vars_intro.py” і запускаємо:

Результатом прогонки даного коду буде:

Уважно перегляньте, вміст цього блоку і спробуйте співставити з рядочками Пітон коду, який ми вводили у наш файл “vars_intro.py“.

На що варта звернути увагу:

  • змінні можна перевизначати, тобто вставляти у неї нове значення
  • змінну можна змінювати, наприклад додавати 5 до вже існуючого значення змінної – 1
  • при першому згадуванні змінної не потрібно декларувати її тип, у Пітоні змінні динамічні, і можуть змінювати тип свого значення необмежену кількість разів

Стрічки

Як ви бачите, змінні зберігають значення, щоб використовувати їх пізніше у вашій програмі. Ви можете змінювати їх у будь-який час. Звичайно у змінні ви можете присвоювати не лише числа. Змінні можуть також зберігати текст. Зміння, що зберігає текст називається стрічкою (string).

Давайте спробуємо наступну програмку:

Збережіть цей файл, і знову запустіть Пітон інтерпретатором, так як ми це робили у попередніх прикладах. Якщо код правильно набрали, тоді ось такий результат ви повинні побачити після запуску вашого Пітон скрипта:

Співпало? Якщо так – вітаю! Якщо ні – тоді будь-ласка перегляньте ваш скрипт і спробуйте пошукати, що у ньому не так, що відрізняється від того коду що наведений вище.

Як бачите, змінні можуть також містити текст. Назви самих змінних можуть бути довшими, ніж один символ – тут, ми мали word1word2 i word3. Як ви також могли зауважити, стрічки можуть об’єднуватися (додаватися), щоб формувати довші слова чи речення. Але сама операція додавання, звісно, не додасть нам пробілів між словами, тому у прикладі коду вище ми спеціально вставляли пробіл ” ” між словами.

На завершення уроку…

Отже, ми з вами щойно закінчили наш уже 3-ій Урок. Тепер ми розуміємо, що таке довші програми всередині файлів (модулів), і знаємо, що таке змінні і як ними користуватися!

У наступному уроці ми з вами перейдемо до циклів та умовних операторів у Пітоні , розберемо що це таки, для чого вони потрібні і як ними користуватись.

Маєте питання щодо цього уроку чи правки або побажання? Коментуємо у формі внизу!

А тепер до наступного уроку…

   

Поділіться з друзями!

Соціальні мережі

   

Сайт для перевірки своїх знань з програмування на сайті:http://www.quizful.net/test

Онлайн тести  для програмістів: https://proghub.ru/


 Розробка сайтів, інтернет-магазинів під ключ. Створення програмного забезпечення для обліку в магазинах,

гуртовнях, ведення власного бізнесу та інших. Написання дипломних та курсових робіт з програмування, баз даних.

 

Звертайтесь за адресою email:kuzbyt@ukr.net

 

 

© (C) Sambir, I.Kuzbyt