На українському ринку найбільше потрібні спеціалісти, що володіють мовами програмування Java, C#/.NET, Mobile (iOS, Android). Про це свідчать результати експертного опитування від Дослідницького центру компаніїhh.uaспеціально для DOU.
Сьогодні на ринку найбільш затребувані фахівці, які володіють мовою програмування Java. Така популярність пов`язана зі специфікою мови. Нею реалізуються як більшість бізнес-додатків (у тому числі у фінансовій сфері), так і невеликі розважальні або ігрові додатки, десктоп-програми, мобільні рішення. Для роботи на Java потрібні фахівці і для розробки нових продуктів, і для підтримки або доопрацювання старих.
Затребувані серед роботодавців також і ті, хто знає фреймворк.NET. Дуже популярні і Mobile-програмісти, які працюють як з iOS (Objective C), так і з Android. Великі аутсорсингові компанії, які можуть дозволити собі кілька різнопланових проектів, часто шукають саме таких фахівців. Також у них зацікавлені невеликі компанії для швидких стартапів і «легких» проектів.
PHP-програмісти все одно потрібні ринку, не зважаючи на те, що ця програмування дещо втратило популярність за останні роки. Основні напрями – підтримка існуючих продуктів і розробки у сфері інтернет-торгівлі.
Більшість HR-ів передусім цікавлять програмісти, які добре і глибоко знають свою основну мову програмування. Важливо, щоб фахівець володів не лише базовими знаннями, а й освоював якомога більше нових, суміжних, затребуваних технологій і фреймворків.
Звісно, якщо програміст добре і глибоко володіє кількома мовами, це буде для нього плюсом і, можливо, ключем до успішної кар`єри архітектора або провідного програміста. Однак «універсальних солдатів» багато не потрібно – до 5–10 осіб в компанії, та й працювати вони, швидше за все, будуть у дуже специфічних проектах. Тому «розпорошувати» увагу між технологіями експерти категорично не рекомендують. Більшість завдань не виходить за межі однієї мови програмування, і спеціаліст, який постійно вдосконалює свої пізнання в ній, цінується більше, ніж девелопер, який поверхово знає 2–3 мови.
Джерело: portal.lviv.ua