Програмування – не робота, а спосіб життя
1. Визначення
C++ (Сі-плюс-плюс) — мова програмування високого рівня з підтримкою декількох парадигм програмування: об'єктно-орієнтованої, узагальненої та процедурної. Розроблена Б'ярном Страуструпом (англ. Bjarne Stroustrup) в AT&T Bell Laboratories (Мюррей-Хілл, Нью-Джерсі) у 1979. Базується на мові С.
У 1990-х роках С++ стала однією з найуживаніших мов програмування загального призначення. Мову використовують для системного програмування, розробки програмного забезпечення, написання драйверів, потужних серверних та клієнтських програм, а також для розробки розважальних програм таких як відеоігри. С++ суттєво вплинула на інші, популярні сьогодні, мови програмування: С# та Java.
2. Особливості мови
При створенні С++ прагнули зберегти сумісність з мовою С. Більшість програм на С справно працюватимуть і з компілятором С++.
С++ має наступні нововведення порівняно з С:
- підтримка об'єктно-орієнтованого програмування через класи;
- підтримка узагальненого програмування через шаблони;
- доповнення до стандартної бібліотеки;
- додаткові типи даних;
- обробка винятків;
- простори імен;
- вбудовані функції;
- перевантаження операторів;
- перевантаження імен функцій;
- посилання і оператори управління вільно розподіленою пам'яттю.
Назва «Сі++» була вигадана Ріком Масситті (Rick Mascitti) і вперше було використана в грудні 1983 року. Раніше, на етапі розробки, нова мова називалася «Сі з класами». Ім'я, що вийшло у результаті, походить від оператора Сі «++» (збільшення значення змінної на одиницю) і поширеному способу присвоєння нових імен комп'ютерним програмам, що полягає в додаванні до імені символу «+» для позначення поліпшень. Згідно зі Страуструпом, «ця назва вказує на еволюційну природу змін Ci».
4. Яка ОС потрібна?
C++ працює під керуванням багатьох операційних систем. До них входять: Mac, Linux (включаючи дистрибутив Ubuntu усіх версій), Windows.
Особливості роботи у Linux. Щоб писати програми у Linux на НЕ потрібне жодне додаткове ПЗ, достатньо блокнота (але обов’язково вказувати формат документа .cpp). наступник кроком, щоб з компілювати програму і запустити нам буде потрібний тільки термінал (програма запуститься у терміналі також).
Додам ще тільки, що я переважно буду працювати під OC Windows 7 Pro. і використовувати Visual Studio 2010 Pro. Для ОС Windows більшість програм платні, але є менш потужні безплатні аналоги. Та ж Visual Studio має безплатну версію Express edition.
Я думаю, що мало хто з вас зрозумів як правильно налаштувати програми для коректної роботи на Windows і мало хто знає як запустити програму у терміналі Linux.
Створення нового документу у середовищі Visual Studio 2010
- Виберіть Win 32 Console Application
- Вкажіть ім’я проекту (Name)
- Location – папка, де буде міститися ваш проект
- Ok
- Переходимо далі (Next)
- Ставимо галочку у пункті Empty project- Завершуємо створення (Finish)
- C++ File (.cpp)
- Даємо ім’я файлу (найчастіше це main)
- Додаємо (Add)
У вас повинне вийти щось схоже на це.
Global Space – місце для нашого коду.
У наступному уроці ми напишемо нашу першу програму, навчимося компілювати програми, запускати і ще дещо нове.