Програмування на Python. Найпростіші програми.
Програми мовою Python найчастіше виконуються інтерпретатором, який читає чергову команду і відразу її виконує, не переводячи всю програму в машинний код конкретного процесора. Можна працювати в двох режимах:
- через командний рядок (в інтерактивному режимі), коли кожна введена команда відразу виконується;
- у програмному режимі, коли програма спочатку записується в файл (що зазвичай має розширення .py), і при запуску виконується цілком;
така програма на Python називається скриптом (від англ. сценарій = сценарій).
Ми будемо говорити, головним чином, про програмний режим.
Порожня програма - це програма, яка нічого не робить, але задовольняє вимогам вибраної мови програмування. Порожня програма на Pythоn (на відміну від багатьох інших мов програмування) - дійсно порожня, вона не містить жодного оператора (команди). Можна додати в програму коментар - пояснення, яке не обробляється транслятором:
# Це порожня програма
Як ви вже побачили, коментар починається знаком #. Якщо в програмі використовуються українські букви, на самому початку зазвичай записують спеціальний коментар, визначальний кодування:
# - * - coding: UTF-8 - * -
В даному випадку вказано кодування UTF-8. В Python 3 вона встановлена за замовчуванням, тому цей рядок можна не писати.
Напишемо програму, яка виводить на екран такі рядки:
2 + 2 =?
Відповідь: 4
Ось як вона виглядає:
print ("2 + 2 =?")
print ("Відповідь: 4")
Команда друку виводить на екран символи, записані в апострофи або в подвійні лапки. Після виконання цієї команди відбувається автоматичний перехід на новий рядок.