ПРАКТИЧНА РОБОТА №4 «Абзаци, лінії, теги для шрифтів»
1. Створити наступну web-сторінку:
ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ
Любіть Україну, як сонце, любіть,
Як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
Любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й на яву,
Вишневу свою Україну,
Красу її, вічно живу і нову,
І мову її солов'їну.
Між братніх народів, мов садом рясним,
сіяє вона над віками …
Любіть Україну всім серцем своїм
і всіма своїми ділами.
Для нас вона в світі єдина, одна
в просторів солодкому чарі…
Вона у зірках і у вербах вона,
і в кожному серці удару,
у квітці, в пташині, в електровогнях,
у пісні у кожній , у думі,
в дитячій усмішці, в дівочих очах
і в стягів багряному шумі…
2. Задайте фон та колір тексту.
3. Збережіть сторінку та перегляньте її броузером.
ПРАКТИЧНА РОБОТА №5 «Рослини України"
Людство живе в оточенні величезної кількості різноманітних рослин. Кожен із нас може по-різномухарактеризувати будь-яку рослину, але слід знати, що у природі нема нічого зайвого, тому кожна рослина може бутипо-своєму корисною. Наші предки це добре розуміли, томувикористовували у лікувальних цілях різні рослини».
В українському фольклорі зустрічаються згадки про величезну кількість рослин, багато з якихмають лікувальні властивості. Проте лише деякі з них здобули особливу любов українського народу та стали символічними для національної культури українців.Лікарських рослин, які використовують у народній і професійній медицині, дуже багато. Вони бувають:трав'янисті, дерев'янисті.
Кущ калини біля материної хати — це не лише окраса, а й символ України, наш духовний світ, наша спадщина.
В українському фольклорі часто зустрічаються згадки про всім відоме дерево – це тополя.Ще однією рослиною, що зустрічається у багатьох легендах та казках українського народу, є барвінок.
Про калину
«Кущ калини біля материної хати— це не лише окраса, а й символ України, наш духовний світ, наша спадщина. Якщо троянди й виноград, за влучним висловом Максима Рильського, символізують красиве й корисне, то кущ калини, увібравши обидві ознаки, опредметнює й духовний потяг до своєї землі, свого оберега, своїх традицій».
Про тополю«В українському фольклорі часто зустрічаються згадки про всім відому рослину. Це тополя (Populus) — міфічний образ-тотем давніх українців. Свято тополі проводили наприкінці весни. Обирали найстрункішу дівчину, якій зав'язували над головою руки, на які навішували стрічки, хустки, намисто, водили селом, лугом, полем та співали: «Стояла Тополя край чистого поля, стій, Тополенько, стій не розвивайся, буйному вітроньку не піддавайся...». Особливо свято тополі було поширене в околицях Києва».
Найстаріше дерево. В урочищі Юзефінська Дача в Рокитнівському районі на Рівненщині росте дуб, якому, за деякими даними 1000, а за іншими – 1300 років! Стовбур цього велетня сягає понад 8 м в обхваті. Його можна побачити на 40-му кілометрі від м. Рокитного. Його огороджено штахетником з табличкою: “Дуб черешчатий. Вік 1300 р. Охороняється державою”.
Найменш довговічне дерево. Життя верби триває до 60 років. (Для порівняння: яблуня живе до 100, вишня й черешня – до 300 років). Найшвидше росте серед наших дерев тополя. За рік живець тополі чорної, або канадської завдовжки 30-35 см перетворюється на дерево висотою 2-3 м. Вчений-селекціонер Д.П.Торопогрицький вивів гібрид, який в умовах Херсонщини щорічно дає приріст 3-4 м. Більшість деревних порід, до речі, росте у висоту навесні або на початку літа лише кілька десятків днів, а тополя – з весни до осені понад 190 днів.
Автор: Прізвище та ініціали
Моя адреса: м. Самбір, вул. Шухевича 56в, кв. 67