Основне меню  

   

Реклама  

Скачуйте відеуроки для створення сайту за допомогою SMS Joomla 

реклама

 

 

   

Ми в Facebook  

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net
   

Реклама в мережі  

   

Статистика  

Користувачі
1
Статті
176
Перегляди статей
495813
   

Пошук по сайту  

   

Ми знаходимось тут  

   

Випадкове фото  

   

Наш відеоканал  

   

Відвідування сайту  

Яндекс.Метрика

 

   

Посібник Delphi  

ДОСТУПНИЙ ВИКЛАД,

ЦІКАВІ ПРИКЛАДИ, ВИХІДНІ КОДИ.

ЦІНА ДИСКА З МАТЕРІАЛАМИ - 500 грн. 

Якщо ваша карта обслуговується ПриватБанком тоді переведіть потрібну суму через Приват24 на карту    5168 7573 0556 9925 або натисніть на посилання "Перейти до оплати", щоб здійснити миттєвий платіж без комісії. Перейти до оплати!

 Звертайтесь за адресою еmail:kuzbyt@ukr.net

 
   

Відеокурс по С++  

   

Рекомендуємо:  

   

Ми в контактах  

   

Сайти  

Українські уроки про ІТ

Єдина Країна! Единая Страна!

 

Українські уроки про програмування

 

 
   

Тема:Тег параметрів шрифту FONT

Щоб задати назву конкретного шрифту, його розмір і колір використовують парний тег FONT із параметрами FACE, SIZE та COLOR. Наприклад:

<FONT FACE ="Decor, Arbat, Kudriashov"

           SIZE=+2 COLOR ="red">

            текст

</FONT> 

Дія тега. Якщо на комп’ютері клієнта встановлено шрифт Decor, то він буде застосований до цього тексту, інакше броузер застосує шрифт Arbat чи Kudriashov, або деякий свій стандартний шрифт, наприклад Time Ne Roman.

Практична робота №2.

Створіть веб сторінку з використанням тегів для тексту такого зразка: (  Задайте фон та колір тексту, вирівнювання тексту, горизонтальні ліні тощо).

 

ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ


Любіть Україну, як сонце, любіть,
Як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
Любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й на яву,
Вишневу свою Україну,
Красу її, вічно живу і нову,
І мову її солов'їну.

Між братніх народів, мов садом рясним,
сіяє вона над віками …
Любіть Україну всім серцем своїм
і всіма своїми ділами.

Для нас вона в світі єдина, одна
в просторів солодкому чарі…
Вона у зірках і у вербах вона,
і в кожному серці удару,

у квітці, в пташині, в електровогнях,
у пісні у кожній , у думі,
в дитячій усмішці, в дівочих очах
і в стягів багряному шумі…

 


HTML – це набір команд для розмітки документів, що визначають зовнішній вигляд документів на екрані комп'ютера при доступі до них  з використанням програми-браузера.

HTML –документ  (Web-сторінка) – це звичайний текстовий файл з розширенням .htm або .html, створений за допомогою мови HTML, і що містить інформацію для публікації в WWW.

Основою мови HTML є команди-дескриптори (теги), тобто правила форматування документа.

Атрибут – це компонент тега, що містить команду про те, як браузер повинен зрозуміти і обробити тег.

Теги: одинарні і парні.

 Текстові документи створюють за допомогою текстових редакторів, наприклад, MsWord, WordStar тощо, зберігають у файлах, виводять на екран для візуального перегляду і видруковують на папері. Гіпертекстові документи, на відміну від звичайних текстових документів не призначені для виведення на папір. Головне їх застосування - подання інформації на екран комп’ютера.

     Під час створення гіпертекстового документа інформацію детально добирають, оскільки великі за обсягом тексти читати з екрана незручно. Зазвичай такі тексти зберігають не в одному, а у декількох файлах. Інформацію з цих файлів користувач виводить на екран лише тоді, коли вона йому потрібна, і у такій послідовності, яка його влаштовує. Робить це він за допомогою гіперпосилань.

Компонент tmainmenu призначений для додавання до програми головного меню, без якого не обходиться практично жодна з програм windows.

Щоб додати меню, треба вибрати на панелі компонентів standart (стандартні) компонент tmainmenu і помістити його на формі в довільному місці.

Компонент tmainmenu невізуальний, на відміну від візуальних компонентів tedit і tlabel, які в точності відповідають своїм зовнішнім виглядом в працюючій програмі.

Це означає, що хоча він видимий на формі як невеликий значок, у вікні створеної програми в такому вигляді він не з'явиться. Подання його на формі в мініатюрному вигляді просто вказує на наявність в програмі об'єкту, відповідального за меню.

 

 

 Пункти меню містяться у властивості Items. Щоб почати формування пунктів меню досить двічі клацнути по компоненту на формі або натиснути на кнопку з трьома крапками у властивості Items компонента у вікні Властивості. Відкриється спеціальний редактор меню. 

Алгоритм розв’язання  багатьох завдань передбачає для досягнення результату виконання певної послідовності дій кілька разів, тобто, є циклічними. У програмі цикл може бути реалізований за допомогою конструкцій for, while і repeat.

Оператор циклу for … do

Оператор FOR використовується в тому випадку, коли деяку послідовність дій треба виконати кілька разів, причому число повторень заздалегідь відомо.

 Загальний вигляд оператора for … do:

for <лічильник>: = <поч_знач> to <кін_знач> do

begin

<Тіло циклу>

 End;

 де:

лічильник - змінна-лічильник числа повторень;

поч_знач - вираз, що визначає початкове значення лічильника циклу;

кін_знач - вираз, що визначає кінцеве значення лічильника циклу;

тіло циклу - оператори, які будуть повторюватися.

Змінна-лічильник, вирази поч_знач і кін_знач повинні бути цілого типу. Кількість повторень циклу можна обчислити за формулою: кін_знач - поч_знач +1.

 Якщо  між begin і end знаходиться тільки один оператор, то begin і end можна не писати.

На попередньому уроці ми розповідали про організацію введення і виведення даних за допомогою вбудованих діалогових вікон InputBox, ShowMessage.

На цьому уроці ми навчимося створювати додатки, в яких використовуються кілька форм.

Крім того ми вивчимо новий компонент TRadioGroup для створення груп перемикачів. Навчимося застосовувати умовний оператор для аналізу стану перемикачів.

Для початку вам потрібно ознайомитись з новим компонентом TRadioGroup його призначенням і властивостями.

Будь-яка програма в своїй роботі використовує якісь вихідні дані.

Для організації введення даних можна використовувати компонент форми TEdit (поле введення), для виведення результатів – Label компонент (поле виведення).

Інший спосіб організації введення і виведення даних - використання вбудованих діалогових вікон Inputbox, Showmessage. Ці діалогові вікна не встановлюються програмістом на форму під час розробки. Оператори їх активації потрібно вставляти в програмний код.

Більш докладно зупинимося на другому способі.

На попередньому уроці ми розповідали про етапи створення програми в середовищі lazarus на прикладі вашої першої програми.

На цьому уроці ви познайомитеся з основними елементами мови програмування: змінними, їх типами, основними операціями і функціями.

Також ви створите найпростіший калькулятор, який буде виконувати додавання цілих чисел, введених з клавіатури.

Дані в мові Free Pascal

Для розв'язання завдань в будь-якій програмі виконується обробка будь-яких даних. Дані зберігаються в пам'яті комп'ютера і можуть бути самих різних типів: цілі і дійсні числа, символи, рядки, масиви.

Типи даних визначають спосіб зберігання чисел або символів в пам'яті комп'ютера. Вони задають розміри комірки, в яку буде записано те чи інше значення, визначаючи тим самим його максимальну величину або точність задання.

Ділянка пам'яті (комірка), в якій зберігається значення певного типу, називається змінною. У змінної є ім'я (ідентифікатор), тип і значення.

На попередньому уроці ми розповідали про компоненти Lazarus TImage (Зображення), який використовується для виведення на форму графічного малюнка.

На  цьому уроці Ви познайомитеся з компонентами TBitBtn, TEdit і TMemo.

Компонент TBitBtn (Кнопка з піктограмою) знаходиться на вкладці Additional, аналогічний компоненту TBbutton, але може містити піктограму формату BMP або ICO.

Компонент TEdit (Поле введення) - текстове поле, яке на відміну від TLabel можна редагувати під час виконання програми. Текст, що вводиться в поле введення, зберігається у властивості Text.

Компонент TMemo призначений для роботи з багаторядковим текстом, який міститься у властивості Lines.

   

Поділіться з друзями

 
   

Сайт для перевірки своїх знань з програмування на сайті:http://www.quizful.net/test


 Розробка сайтів, інтернет-магазинів під ключ. Створення програмного забезпечення для обліку в магазинах,

гуртовнях, ведення власного бізнесу та інших. Написання дипломних та курсових робіт з програмування, баз даних.

 

Звертайтесь за адресою email:kuzbyt@ukr.net

 

 

© (C) Sambir, I.Kuzbyt