- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Початківцю
- Перегляди: 1213
Ви хочете почати працювати програмістом, витратили дуже багато часу на вивчення мови програмування та не відчуваєте впевненості в своїх знаннях? Якщо не знаєте, чи рухаєтесь у правильному напрямку, спробую вам допомогти. Для початку пройдемося «по верхах» та розкриємо суть основних етапів навчання та підготовки до співбесіди.
Чому я про це пишу? Бо успішно пройшов десятки співбесід, працював в Україні, США, Нідерландах та допоміг багатьом студентам влаштуватися на роботу програмістами. Якщо вам буде цікаво, можу поділитися досвідом роботи та життя за кордоном в наступних статтях.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Основи
- Перегляди: 1379
Дуже мало людей стає професійними письменниками, але писати й читати повинен вміти кожен. Те ж саме можна сказати і про програмування.
Вже зараз з'являється все більше професій на стику програмування, математики, фізики, біоінженерії, економіки. Ми маємо підготувати наших дітей до майбутнього, в якому вони будуть жити.
Дітям подобається проводити багато часу з новими технологіями, але частіше за все ви можете застати їх за такими заняттями, як ігри, спілкування в чатах з друзями, пошук в інтернеті та іншим активним користуванням. При цьому вони зовсім не орієнтовані на свідоме використання цих технологій та самореалізацію з їх допомогою. Це схоже на те, якби вони вміли читати, але не вміли писати.
В українських школах програмування було обов'язковим в 90-х (воно, правда, мало нагадує сучасне програмування), але останнім часом його замінили на вивчення "як зареєструвати електонну пошту та відправити email". По суті, набір молодого клерка. До недавнього часу дітей в британських школах, як і українських дітей, вчили просто користуватися комп'ютером: заходити в інтернет, копіювати файли в DOS, редагувати документи в Word, Excel і таке інше. Під час реформи початкової освіти в Британії інформатику замінили програмуванням, яке є обов'язковим до вивчення. Уряд сподівається таким чином підготувати ґрунт для розвитку IT-бізнесу в країні, створення стартапів та інших високотехнологічних компаній.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: C# для початківців
- Перегляди: 2465
Проста гра "Малюнок з секретом"
Сьогодні розпочинаємо цикл уроків по розробці найпростіших ігор в середовищі Visual Studio, використовуючи мову програмування C#. І на першому уроці створимо просту гру "Малюнок із секретом". Ця гра очевидно є найпростішою, яка тільки може бути. А розпочинаємо з неї для того, щоб більш детально ознайомитися із середовищем Visual Studio C# Express. Дане середовище є безплатним і його можна закачати за адресою: https://www.visualstudio.com/
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Основи
- Перегляди: 982
1 березня 2016 р. у 22 українських містах стартує проект «Технологічна нація». Його мета – безкоштовно навчити українців основам програмування. Ініціював проект фонд «BrainBasket». Організація має амбітну мету – до 2020 року підготувати 100 000 нових it-спеціалістів.
Заняття проходитимуть у форматі «blended learning» (змішане навчання), що передбачає самостійну роботу з лекційним матеріалом, викладеним в онлайн, і аудиторну практику під керівництвом досвідчених менторів. Практичні заняття проходитимуть у 100 бібліотеках по всій Україні. Участь в програмі не потребує попередніх технічних навичок. Подати заявку на участь можуть всі охочі. Єдиними критеріями відбору є володіння комп’ютером на рівні впевненого користувача та знання англійської мови на рівні upper-intermediate або вище. Журналісти «Громадського ТБ: Черкаси» поспілкувалися з директором «BrainBasket Foundation» Володимиром Люлькою про проект і про те, як живе ІТ-галузь в Україні.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Основи
- Перегляди: 1802
Професія розробника в Україні зараз — одна з найпрестижніших, а технічні вузи виходять в топи рейтингів популярності серед абітурієнтів. Але не секрет, що навіть у великих компаніях працює безліч фахівців, які навчилися самостійно програмувати. AIN.UA зібрав кілька історій про те, як майбутні розробники самотужки опановували професію (отримували при цьому непрофільне освіту або ж кидали вуз, не довчившись). В основному ми спілкувалися з програмістами, але також не обійшли увагою веб-верстку.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Мови програмування
- Перегляди: 1447
Якщо ти програміст - життя вдалося. У наступні сім років ця сфера зайнятості зросте ще на 8%. Круті програмісти вже зараз заробляють 300 доларів на годину. А якщо ти гуманітарій, то збережи це собі на стіну і постарайся долучитися до еліти ринку праці.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Основи
- Перегляди: 907
Український уряд оприлюднив програму підтримки IT-галузі, згідно з якою уроки інформатики в школах можуть бути замінені на уроки програмування. Ініціаторами змін стали народні депутати, які раніше були керівниками ІТ-компаній.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Основи
- Перегляди: 1553
Вивчення нової мови може здатися страшним завданням. Тим не менш, як і в будь-якому вигляді навчання, тут існують певні техніки і прийоми, які допоможуть вам вивчити нову мову швидше й ефективніше. В цій статті представлено 10 найкращих прийомів, які можуть використовувати цілеспрямовані програмісти, щоб швидко почати писати, використовуючи нову мову.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Основи
- Перегляди: 12496
«Я думаю, що в майбутньому все, а не тільки програмісти будуть пов'язані з елементами програмування», - вважає Марк Цукерберг. Оскільки в цьому майбутньому доведеться жити нашим дітям, пора підготувати їх до труднощів, тобто навчити програмувати.
Навіщо вчити дитину програмуванню? Тим більше якщо у вас росте майбутня балерина або футболіст? Відповідь проста: для того, щоб навчити логічно мислити і планувати свої дії. Батьки хваляться, що сучасні діти майже з пелюшок вміють включати планшети і комп'ютери. Інтерес до техніки і тягу до розваг можна поєднати з навчанням і розвитком, запропонувавши дитині ігри, які навчать складати алгоритми і навіть писати код.
- Деталі
- Автор: Teacher
- Категорія: Основи
- Перегляди: 1749
Як створити найпростіший медіаплеєр з допомогою ООП «Delphi»
Для того, щоб створити невеликий медіа-плеєр за допомогою об'єктно-орієнтованої мови програмування Delphi, вам знадобиться вже встановлена програма Delphi7, або схожі на неї програми(версії), які використовують мову ООП «Delphi».
Рівень складності: Легко
Інструкція